Sidste testdag i Barcelona for de håbefulde GP2-kørere er nu slut i Barcelona. Her kommer tiderne fra den sidste testdag.

Formiddagens tider
 
Plads
Kører
Team
Tid
Omgange
1.
Pierre Gasly
PREMA Racing
1:27.386
41
2.
Norman Nato
Racing Engineering
1:27.630
29
3.
Antonio Giovinazzi
PREMA Racing
1:27.755
33
4.
Alex Lynn
DAMS
1:27.841
22
5.
Luca Ghiotto
Trident
1:27.884
39
6.
Danïel de Jong
MP Motorsport
1:27.977
25
7.
Mitch Evans
Jagonya Ayam Campos Racing
1:28.022
30
8.
Nicholas Latifi
DAMS
1:28.067
26
9.
Jordan King
Racing Engineering
1:28.122
32
10.
Sergey Sirotkin
ART Grand Prix
1:28.122
20
11.
Arthur Pic
Rapax
1:28.150
34
12.
Rene Binder
Carlin
1:28.240
19
13.
Raffaele Marciello
RUSSIAN TIME
1:28.296
35
14.
Gustav Malja
Carlin
1:28.335
35
15.
Oliver Rowland
MP Motorsport
1:28.421
33
16.
Sergio Canamasas
Status Grand Prix
1:28.491
35
17.
Artem Markelov
RUSSIAN TIME
1:28.599
12
18.
Marvin Kirchhöfer
Carlin
1:28.744
39
19.
Nobuharu Matsushita
ART Grand Prix
1:28.871
32
20.
Jimmy Eriksson
Arden International
1:29.433
32
21.
Philo Paz Armand
Trident
1:29.450
39
22.
Nabil Jeffri
Arden International
1:29.662
39
23.
Sean Gelael
Jagonya Ayam Campos Racing
1:29.755
39
24.
Meindert van Buuren
Status Grand Prix
1:30.007
29
 
Svenske Gustav Malja Copyright GP2 Series
Svenske Gustav Malja
Copyright GP2 Series
Eftermiddagens tider
 
 Plads
Kører
Team
Tid
Omgange
1.
Gustav Malja
Rapax
1:28.719
40
2.
Jimmy Eriksson
Arden International
1:29.263
31
3.
Artem Markelov
RUSSIAN TIME
1:29.425
19
4.
Oliver Rowland
MP Motorsport
1:29.474
34
5.
Sergio Canamasas
Status Grand Prix
1:29.586
34
6.
Arthur Pic
Rapax
1:29.678
30
7.
Meindert van Buuren
Status Grand Prix
1:30.555
25
8.
Nabil Jeffri
Arden International
1:31.845
32
9.
Alex Lynn
DAMS
1:32.723
50
10.
Rene Binder
Carlin
1:32.779
45
11.
Luca Ghiotto
Trident
1:32.836
33
12.
Pierre Gasly
PREMA Racing
1:33.062
49
13.
Danïel de Jong
MP Motorsport
1:33.249
40
14.
Marvin Kirchhöfer
Carlin
1:33.317
40
15.
Sergey Sirotkin
ART Grand Prix
1:33.534
55
16.
Mitch Evans
Jagonya Ayam Campos Racing
1:33.596
43
17.
Sean Gelael
Jagonya Ayam Campos Racing
1:33.616
47
18.
Antonio Giovinazzi
PREMA Racing
1:33.669
48
19.
Philo Paz Armand
Trident
1:33.695
41
20.
Nicholas Latifi
DAMS
1:33.883
44
21.
Norman Nato
Racing Engineering
1:33.968
39
22.
Jordan King
Racing Engineering
1:34.247
51
23.
Raffaele Marciello
RUSSIAN TIME
1:34.296
19
24.
Nobuharu Matsushita
ART Grand Prix
1:34.331
44